Koerad

Küsimus: Mida teha, kui koer avab uksi ja linkide ära võtmine ega piirete ehitamine ei takista?21.12.2016

Meie 2-aastane saksa lambakoer hüppab välisuksi lahti, ei aidanud lingi ära võtmine ega lingi püsti pööramine, hoian uksi kogu aeg lukus aga ta ei lõpeta. Panime aia ette, et ta ei pääseks ukseni, leiutas ja sai ka sellest üle või lükkas ümber. Kas ei ole mingit õpetust anda? Mis teha?

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere. Teil on väga tark koer. Mina soovitan valida ja vahetada õige lukk. Kõik muu tegevus võib võtta rohkem aega ja olla kallim.