Koerad

Küsimus: Kuidas koera haukumist piirata?06.10.2011

Mul on 8-aastane ameerika kokkerspanjel. Mure selline, et koer ei taha üksi kodus olla, teatud aegadel haugub, mis hiljem läheb edasi ulumiseks. Mõte soetada haukumisvastane rihm, kas need rihmad tõesti toimivad? Spanjelil teadagi kael selline lodev, et kas peaks eelistama sprei või siis elektri varianti?

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Elektri ja spreiga kaelarihmad toimivad ainult haukumise vastu. Ulumise vastu nad ei mõju. Praegu on väga sõbralikud meetodid, millega me aitame koera kui tal ilmuvad sellised stressinähud nagu üksi koju jäämise kartus. Ostke feromoniga kaelarihm või vedelik, mis pannakse elektrivõrku. Feromoni lõhn annab koerale juurde kindlama tunde. Veel enne, kui te panete ukse kinni, visake põrandale laiali krõbinad. Las koer iga kord saab tegevust peale teie äraminekut. Umbes 15 minutit päevas andke koerale igasuguseid ülesandeid näiteks kuulekuse programmist. Hästi motiveerige teda maiusega, mänguasjaga ja kõigepealt oma hea tujuga. See ka tõstab tema enesekindlust. Jalutage koeraga enne kodust lahkumist nii, et koer natuke ära väsiks.