Koerad

Küsimus: Koer kardab müristamist ja ilutulestikku22.02.2011

Tere,
Koer kardab müristamist ja uue aasta ilutulestikuga kaasnevat paugutamist. Kui müristab, siis sebib hirmunult ringi, lõõtsutab ja väriseb. Kui kedagi kodus ei ole, siis hakkab paanikahoos närima kõiki kinniste uste piitasid ning kui uksed lahti, siis välisukse äärest krohvi. Mida teha, et koju jõudes ei oleks halba üllatust. Koer on krantsi tõugu, kõhna ca 20 kilo.

Vastus: Astrid Lundava, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik, Eesti Kennelliit / juhatuse liige, www.kennelliit.ee, www.dogshow.ee

Tere,
Kuigi ta ei ole teil tõukoer, äkki teate, kuidas on teie koera vanemate iseloom. See võib olla päritav, kuid võib olla ka omandatud mingis olustikus. Kõige parem on minna koeraga koolitaja juurde ja rääkida oma mure ära.