Koerad

Küsimus: Koer on muutunud ründavaks22.02.2011

Tere!
Minu kallis 11 aastat vana krantsikene on viimasel ajal muutunud väga ründavaks. Seda nii õues võõraste koerte suhtes, kui meile külla tulevate inimeste suhtes. Külalisi jälgib ta kuskilt eemalt kullipilgul ja mingil ajal lihtsalt kargab ja hammustab kas varbast või püksisäärest. Seejärel jookseb ruttu voodi alla peitu, nagu saaks aru, et on pahandust teinud. Oleme püüdnud nii hea kui kurjaga, aga tundub, et miski ei aita. Muidu on ta loomult väga sõbralik ja oma peret hoiab väga.

Vastus: Astrid Lundava, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik, Eesti Kennelliit / juhatuse liige, www.kennelliit.ee, www.dogshow.ee

Tere,
Kui koer ei ole enne selliseid ründeid teinud, viitab see terviseprobleemidele. Nimelt võivad valuhoogudega kaasneda käitumishäired. Nii eakal koeral võib aga valusid juba olla. Soovitan pöörduda loomaarsti poole, kes teeb tervise ülevaatuse.