Koerad

Küsimus: Mis vanusest alates peaks harjutama koera kandma riideid?28.10.2011

Kuidas peaks harjutama koera kandma riideid?
Kas koertenäitusel loeb koera riietus ka?

Loodan, et saate vastata!

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Koera riided – see on kaelarihm, traksid, suukorv, kaitseriided mida kantakse külma ja märja ilmaga ning riided mida määrab vetarst. Kõik koerad on erinevad. Osa koeri on väga tundlikud, kui midagi uut panna neile kaela või kehale, võib kutsuda see esile paanilise või agressiivne käitumise. Ja on selliseid koeri, kes nendega kiiresti ära harjuvad. Aga esimene proov tuleb teha igaks juhuks 2-3 päeva enne kasutamist. Proov peab lõppema maiuse andmisega ja mängimisega. Alustada tuleb 2–3 sekundist. Panna näiteks traksid ja lasta koer kohe maiusega toidukausi juurde. Esimene kord peale maiuse söömist tuleb traksid ära võtta ja aktiivselt koeraga mängida. Kaelarihm, traksid pannakse esimene kord peale kutsika vaktsineerimise. Kaitseriided pannakse tavaliselt sügisel, talvel ja kevadel sel juhul, kui koeraga väljas jalutatakse. Juhul, kui teie koer osaleb näituse karnevali konkursil, peab koer oskama kanda selle karnevali kostüümi. Muidu on ebameeldiv hinnata õnnetut koera ilusas kostüümis.