Koerad

Küsimus: Koer märgistab toas nurki20.01.2011

Tere,
Kuidas saaks lahti koera sirtsutamisest toas? Iga kord, kui koer üksi koju jääb, "karistab" ta peremeest mahajätmise pärast? Käin koeraga jalutamas enne äraminemist, ei aita. Olen nina pissi sisse toppinud, ei aita.

Vastus: Astrid Lundava, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik, Eesti Kennelliit / juhatuse liige, www.kennelliit.ee, www.dogshow.ee

Tere,
Ühest vastust sellele küsimusele ei ole kindlasti. Siin võib olla nii nii mõnedki põhjused.

Koerte märgistamisel on enamasti esimeseks põhjuseks probleemsed karjasuhted perekonnas. Selle kohta on internetis/raamatutes palju lugemist, lisaks on Eestis ka koolitajaid kes selle probleemiga tegelevad. Koertetreenereid on pea igas linnas.
Koera karistamine meetodil, et tema nina sinna sisse topite, ei aita – see ei ole lahendus. Ennekõike peaksite üle vaatama kodused suhted, palju koer joob ja kui tihedalt õues jalutamas käib
Seda saab "ravida " mõnikord ka sellise nipiga: alustate äraminekut lühikeste aegadega. Näiteks väljute ütlete koerale ma tulen kohe tagasi, ootate ukse taga mõned minutid ja tulete tagasi. Preemiaks võite anda veidi maiust, teha pai ja olla rahulik temaga. Teete seda harjutust korduvalt ja pikendate seda minuti kahe haaval. Kui ka see ei aita, on tõenäoline et peate siiski koeraga kooli minema, kus treener juba täpsemaid juhiseid jagab ja tegeleb juba personaalsemalt.

Lugupidamisega,
Astrid Lundava