Koerad

Küsimus: Mis toitu peaks noorele saksa lambakoera kutsikale andma ja mis vanusest alates koolitustele minema?30.11.2011

Tere,
Ma võtan 06.12.11 endale saksa lambakoera kutsika (kutsikas sündis 28.10.11).
Mul on selline küsimus, et mida ma alguses talle süüa peaksin andma (kas on mingeid kindlaid toite vms.), millal võib kodutoitu anda?
Mis vanuses koeraga võib hakata kuulekuskoolitustel jms. käima (koer ei lähe näituskoeraks)?
Kas saksa lambakoer võib olla siniste silmadega?
www.festkiefer.ee for sale - esimene pilt, kus kaks kutsikat peal on, seal on siniste silmadega kutsikad.

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere!
Alguses te peate toitma kutsikat sama toiduga, mis ta sai kasvataja juures ja tasapisi lisama muud toitu. Praegu on valik väga suur. Ma ei hakka siin reklaamima mingi ühe firma toitu. Võib-olla tasub proovida erinevaid toite ja te saate ise peagi aru, milline toit paremini sobib teie koerale. Koera õpetus algab esimesest päevast kui ta koju tuleb. Peale kõiki vaktsineerimisi tuleb minna kutsika kooli, kus kutsikas sotsialiseerub. Ja umbes seitsmest kuust on koer juba valmis käima põhikuulekuskoolis. Saksa lambakoera standardis on kirjutatud, et silmade värv peaks olema võimalikult tume. Silmatorkavalt heledad silmad ei ole soovitavad, kuna nad rikuvad koera välisilmet. Standardiga ei ole sinine värv ette nähtud. Väikestel kutsikatel on silmad enamuses sinised. Vanusega need muutuvad.