Koerad

Küsimus: Varjupaigast võetud koer kardab, ei kohane kodus, mida teha?05.12.2011

Tere!
Mul on suur mure - sain oma koera varjupaigast kuid koer kardab igasugusesid esemeid ning kui ma näiteks kätt liigutan, paneb koer jooksu või hakkab kätt purema. Ta on mul juba 4 kuud olnud, kuid ta kardab ikkagi. Mida teha?

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Olen veendunud, et Teil on vaja pöörduda käitumise spetsialisti poole, kuna varjupaigast võetud koeral võib olla igasugused põhjused käituda nii, nagu teie kirjutate.