Koerad

Küsimus: Õue minekul koerad tülis09.03.2011

Peres on kaks mopsi tõugu isast koera, võetud erinevatest perekondadest. Üks on aastane ja teine paar kuud vanem. Muidu saavad nad omavahel kenasti läbi, aga õueminekul on vanem koer väiksema peale väga tige ning ei lase talle jalutusrihmasi külge panna. Ründab väiksemat koera, hammustab ning ei lase talle ligidale minna.
Mida ette võtta, et see komme vanemal koeral ära kaoks?

Tervitades,
nõutu perenaine

Vastus: Astrid Lundava, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik, Eesti Kennelliit / juhatuse liige, www.kennelliit.ee, www.dogshow.ee

Tere,
Teie peres on koertevahelised suhted paigast ära. Vanem koer tunneb ennast kõrgemal astmel ja näitab seda ka selgelt välja.
Soovitaksin pöörduda koerte koolitaja poole, kes aitaks Teil olukorda lahendada.