Koerad

Küsimus: Kuidas uut koera vana koeraga sõbraks harjutada?22.02.2012

Tere,
Meil on isane saksa lambakoer (kahe aastane). Kuna meil on oma maja ja aed, võtsime umbes sama vana koeraplika varjupaigast seltsiliseks. Algul tutvustasime neid võõral territooriumil. Emane tundus nagu sõjakam, aga kui hakkasime oma koduaeda minema, kargas meie isane emasele armutult kallale. Nüüd ei julgegi enam kokku lasta. Kuidas sellist olukorda lahendada?
Olen väga tänulik kasuliku nõuande eest.
Lugupidamisega

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere!
Minul endal oli samasugune kogemus. Mitmel korral olen toonud koju uue koera, kus õnnelikult elas minu teine koer. Rõõmustas ainult see koer, kellel oli põhimotivatsioon mängimine ja kaitse instinkt oli madal või üldse puudus. Mõned koerad jäävad elu lõpuni kutsikana käituma. Mitte kõik koerad ei ole nõus jagama oma peremehe armastust ja tähelepanu, oma territooriumi, sööki, mänguasju. Siin tuleb väga kannatlikult koerale seletada, et tema elu mingil juhul ei muutu halvemaks. Tuleb hoida tema positsiooni perekonnas. Tema peab saama kõik esimesena, s.h peremeeste tähelepanu mängimisel ja söögi panemisel. Loodan, et vanem koer rahuneb maha ja võtab uue koera vastu ning ka uus koer õpib teda austama.