Koerad

Küsimus: Kas võib olla, et mõned koerad ei lepi ega harjugi omavahel?29.02.2012

Küsin veel uue ja vana koera omavahel harjutamise kohta. Kuidas vältida vana koera kallale kargamist, sest esimene kogemus oli väga kole pilt, õnneks keegi kannatada ei saanud. Kui hoidsime neid eraldi tubades, haukusid ja kraapisid läbi ukse. Mis siis veel saab kui uuesti kokku lasta. Kas võib olla, et mõned koerad ei lepigi omavahel. Kuigi on tegemist emase ja isasega? Emane on ka päris agresiivne vana koera vastu ja omavahel arveid klaarima on ohtlik lasta.

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Inglise spetsialistide poolt on välja pakutud väga hea meetod. Nemad soovitavad panna uue koera puuri ning samal ajal jääb teine koer vabaks. Nii tuleks nad jätta omavahel tunniks ajaks ja teha seda mitme päeva vältel. Koerad saavad paremini tutvuda, ilma teie mõjutuseta. Olid ka sellised koerad, kes ei saanud siiski omavahel hakkama. Oskaksin kindlasti paremini soovitada siis, kui saaksin ise neid koeri näha ja nende käitumist jälgida.