Koerad

Küsimus: Kuidas käib kutsika välismaalt Eestisse toomine?01.03.2012

Tere, mida oleks vaja teha kutsikale, kui oleks soov tuua teda väljaspoolt Euroopat endale lemmikloomaks? Mis pabereid on vaja ja milliseid terviseuuringuid või vaktsiine? Kas on mingid erinõuded? Kas koer peab viibima ka kusagil karantiinis enne Eestisse tulekut? Koer ei ole tõukoer.
Suured tänud vastamast!

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere!
Kutsikas peab olema vaktsineeritud marutaudi vastu vähemalt 3 nädalat enne sõitu. Identifitseerimise jaoks peab koer omama mikrokiipi. Need andmed peavad olema fikseeritud rahvusvahelises veterinaarpassis.