Koerad

Küsimus: Millise koolitusega peaksin alustama saksa lambakoera kutsikaga?23.06.2012

Tere!
Meie pere on nüüd Saksa lambakoera kutsika omanik. Soovime koeraga koolis käima hakata. Elame Pirita kandis. Kas oskate soovitada Pirital, Viimsis, Muugal jne mõnda koertekooli, kus võiksime koeraga käima hakata? Eesti Saksa Lambakoerte Ühingus olev tabel ajas mind, kui algajat tõukoeraomaniku, kergelt segadusse :). Millega pean mina praegu arvestama - on kuuletuskoolitus, jälg, individuaaltreeningud, eraldi veel kustika kool?
Ette tänades

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere!
See küsimus ei ole minu jaoks lihtne sellepärast, et minu arvamuses ei ole eetiline mingile koolitajale teha reklaami. Koolitajad on väga erinevad, erinevate meetoodikatega. Kõige paremini annab sellele küsimusele vastuse teie kasvataja. Tema teab teie kutsika iseloomu tugevaid ja nõrku omadusi. Ma töötan palju pehme või raske iseloomuga koertega, eriti siis, kui juba teised treenerid selle koeraga hakkama ei saa.