Koerad

Küsimus: 3-aastane emane koer pissib tuppa, kas see võib olla "solvumine"?21.07.2012

Tere!
Mure järgmine, üksi olles ja öösiti pissib koer tuppa, isegi kui just on temaga väljast tuldud. Kas tegemist võib olla ärevushäirega või on see tema viis näidata "solvumist", et üksi jäeti, kuid samas see toimub ka öösiti? Kelle poole pöörduda ja kas sel oleks ka efektiivset tulemust?
Koer on väikest kasvu mitte tõukoer.
Ette tänades

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere!
Kõige parem oleks koer mõneks ajaks panna ööseks puuri kinni. Puuriga harjub ta väga kiiresti. Oma pesas koerad tavaliselt ei pissi.
Põhjus - muidugi stress. Koer jääb üksinda pimedasse tuppa.