Koerad

Küsimus: 3-aastase koera ümberkasvatamine30.03.2011

Tere,
Kas üle 3 aasta vanust koera on veel võimalik kuidagi ümber kasvatada? Koer on väga isekas, kuulab sõna ainult siis, kui talle sobib. Probleemiks on ka urisemine pereliikmete peale.
Koera täpset vanust ei teagi, kuna võtsime endale tee äärde jäetud kutsika.

Vastus: Astrid Lundava, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik, Eesti Kennelliit / juhatuse liige, www.kennelliit.ee, www.dogshow.ee

Tere,
Koolitamine ei ole mitte luksuse asi, vaid väga vajalik kõigile. See, et koer on juba 3-aastane, ei ole veel näitaja.
Tundub, et siiani on koerale lubatud väga palju, nüüd aga hakkab ta iseloomu näitama. Siin ei ole muud varianti, kui koos koeraga minna koolitusele, kus treener õpetab ka suhtlemist koeraga ja annab näpunäiteid kuidas peaks pere asjasse suhtuma.