Koerad

Küsimus: Kas 9-aastast saksa lambakoera oleks veel võimalik sotsialiseerida?15.10.2012

Minu koeral on probleem teiste koertega läbisaamisel, no ma ütleks lausa, et kui ta vaid võõrast koera kuskil näeb, tormaks kohe, kui saaks, ja tema kinni hoidmine on väga raske . Tegemist siis ka saksa lambakoeraga. Ma sooviksingi teada, kas 9-aastast koera üldse on veel võimalik õpetada, olen mõelnud ka kellegi juurde minna koolitusele, kuid ei teagi ju kas üldse tema puhul veel aitab see? Ma ei saa öelda, et ta nüüd täiesti õpetamata oleks, et mingil määral küll, aga kuidagi uljas on ta õues küll, nagu mind polekski.
Tänud

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Kunagi ei ole hilja hakata koera koolitama. Tean lugu, kui võeti varjupaigast 10-aastane koer, kes oli väga kuri nii inimeste kui koerte vastu. Koolitus aitas sellel koeral ülejäänud 4 aastat elada palju sõbralikumalt ja õnnelikumalt.