Koerad

Küsimus: Kuidas kodus koolitada 3-kuust taksikutsikat, et ta ei hüppaks ega hammustaks?18.10.2012

Tere,
Meil on 3-kuune taksi kutsikas. Kuuletub üldiselt väga hästi, oleme suutnud talle selgeks teha kes on peremees. Kuid kuuletub vaid ühele pereliikmele, perenaist kipub hammustama agressiivselt. Kuid ei näri teda pidevalt ja igal ajal, nii aeg-ajalt tuleb seda ette, üldiselt tuleb ikka külje alla ja otsib lähedust kõigilt pere liikmetelt.
Samuti hüppab pidevalt ja kui talle süüa anda, siis kugistab selle kiiresti vaid mõnekümne sekundiga ära.
Soovikski teada, kuidas treenida teda mitte hammustama, mitte hüppama ja aeglasemat sööma?

Hetkel ei ole soovi minna koertekooli, sooviksime ise hakkama saada.
Kas on mõni soovitus näiteks raamatu või video näol.
Ette tänades

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere! Esiteks loomad selles vanuses vajavad aktiivset mängu. Selles vanuses nad mängu ajal ründavad ja hammustavad oma mängukaaslasi. Vanusega see läheb mööda. Selleks, et lõpetada sellist ründamist, tuleb kutsikale pakkuda teist aktiivset tegevust. Jalutage temaga rohkem, mängige mänguasjadega, õpetage sooritama mingeid kuulekuselemente, mis sobivad tema vanuses. Aga väga soovitan võtta vähemalt 3 trenni kogenud treeneri juures. Taksi on jahikoer. Suur koer väikses pakis. Ja teda tuleb osata kasvatada selleks, et mitte ära rikkuda. Vahepeal meie oma vale käitumisega provotseerime koeri agressiivselt käituma nõrkade pereliikmetega. Edu teile. Aga raamatuid on väga palju. "Koerakuulaja" on üks parim.