Koerad

Küsimus: Kuidas koera öisest väljaküsimisest ära harjutada, tahaks öösel magada?07.01.2013

Tere,
Oleme mehega nõutud. Mida teha, kui meie bassetineiu tahab öösiti õue. Tavaliselt kella 1 ja 3 vahel tuleb ta magamistuppa, kuulatab ja kui me ei reageeri, limpsib üle näo. Soovib välja. Meil on oma aed ja probleemi pole, kuid iga öö nii tõusta on väsitav. Ta juba 2-aastane. Nii on kestnud see 1,5 aastat ehk alates ajast kui me ta saime teiselt omanikult. Muidu väga korralik ja elurõõmus koer. Sööb Boschi toitu. Isu hea. Päeval laseme ta õue mängima vähemalt 8 korda. Kavatseme ta varsti steriliseerida nagu ka eelmise basseti. Ehk oskate mingit nõu anda, tahaks magada korralikult.

Vastus: Astrid Lundava, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik, Eesti Kennelliit / juhatuse liige, www.kennelliit.ee, www.dogshow.ee

Tere,
Saan aru, et tegemist on nn teise ringi koeraga. Sellise käitumise põhjustab tähelepanu vajadus.
Kõige paremat abi saate pöördudes koolitaja poole, kes konkreetselt tegeleb koertega, kellel on käitumishäired.
Teie küsimusest ei leia Teie elukohta, seega on raske kedagi otseselt soovitada.
Aga pöörduge oma linnas koertega tegeleva organisatsiooni poole, saate kindlasti koolitaja kontaktid.

Lugupidamisega,
Astrid Lundava