Koerad

Küsimus: Millest peaks alustama, et koerad omavahel sõbraks saaks või on see lootusetu?19.01.2013

Minul on isane saksa dogi ja sõbral on emane Cane Corso, mõlemad on sama vanad. Minu koer on väga sõbralik ja tahab väga teiste koertega mängida aga sõbra Corso on jällegi väga kuri minu koera vastu. Ühe korra käisime neil külas, et koerad saaks sõbruneda aga see Corso ainult urises ja ühe korra isegi näksas minu dogi. Millest peaks alustama, et nad omavahel sõbraks saaks?

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere!
Kahjuks ma ei usu, et teil õnnestub teha koerad omavahel sõbralikumaks. Cane Corso – tõug mida vanad roomlased kasutasid nagu gladiaatoreid. Nendel on väga kõrge kaitse instinkt - see tähendab, et nad kaitsevad ise ennast, oma pere, oma territooriumi, oma toitu. Oma kodus on see kõik olemas. Ja muidugi selle tüübi koerad käituvad kodus agressiivsemalt. Võib õpetada koeri käituma korralikumalt, aga omavahel sõbraks saada – vaevalt. Õppige koeri kontrolli all hoidma, siis te vähemalt saate koos jalutama minna, aga külla minna ei ole vaja. Koerad ei ole inimesed. Nendel ei meeldi käia külas ega võtta vastu külalisi.