Koerad

Küsimus: Kuidas saaksin tugevdada koera seljalihaseid?19.01.2013

Tere.
Olen noore suurt kasvu koera omanik ning mulle tundub, et minu koera seljalihased on nõrgad. Koer on normaalkaalus. Kuidas saaksin seljalihaseid tugevdada? Kas see on treening või on probleem olnud toitumises? Kas seda probleemi on võimalik parandada (lahendada)?

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere!
Nõrgad lihased võivad tal olla seetõttu, et koer vähe liigub või koera seljal ja liigestel on valud ning ta hoiab end nii, et mitte lisavalu tunda. See võib olla tingitud ka ülekaalust. Väga kasulik on joosta slaalomit. Näidake koera arstile. Arst saab täpsemalt kontrollida tema tervist. Olge ettevaatlik mingi radikaalse treeningu valikuga. Kõige parem on ujumine, jooksmine lume sees või liivasel pinnal. Mäest üles jooksmine, pukseerimine ja jooksmine jalgratta kõrval on lubatud ainult täiskasvanud tervel koeral.