Koerad

Küsimus: Kuidas koera ümber kasvatada, et ta autosid taga ei ajaks ega nende peale hauguks?19.01.2013

Tere, meil on 2-aastane Yorkie/Jack Russel. Väljas käies on ta rihma otsas, kuid aeg-ajalt lasen tal ka niisama joosta. Iga kord kui ta lahti saab, hakkab autosid taga ajama ja nende peale haukuma. Ei kuula kui teda hüütakse ja jookseb edasi. Kas on võimalik seda välja koolitada või mis võiks aidata selle vastu?

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere! See probleem on väga ohtlik koera elu jaoks. Soovitan nii kiiresti kui võimalik minna oma koeraga kooli. Interneti kaudu neid probleeme lahendada pea võimatu. Teie kõrval peab olema väga hea spetsialist. Aga tingimata peate rohkem mängima koeraga väljas. Kui koer on sünnist saati väga energiline, tuleb see energia iga päev välja lasta, muidu see ülejaanud energia lükkab koera otsima endale aktiivset tegevust, näiteks autosid taga ajama.