Koerad

Küsimus: Milliste nippidega välja koolitada harjumust, kui koer avab lingist väljapoole avanevaid uksi?12.02.2013

Tere!
Mul on kohe nelja-aastaseks saav springerspanjel. Hiljuti on ta välja mõelnud, et kõik uksed, mis avanevad väljapoole, on võimalik lingilt vajutades avada. Sellega kaasnevad probleemid. Koer võib vabalt välja pääseda, kuna paraku välisuksed avanevadki mõlemad väljapoole ning ühtlasi rikub ta küüntega uksi. Ja veel pean lisama, et ta teeb seda nagu ilma otsese põhjuseta. Ehk siis, mitte selle peale, kui väljast hääli kuuleb ega ka mitte ainult siis, kui üksi kodus on. Samuti võib see uks viia lihtsalt keldrisse või õue või garaaži. Seega õue pääsemine ei tundu eesmärk. Milliste nippidega sellist halba harjumust välja koolitada oleks võimalik?

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere!
Koertele ei meeldi kinni pandud uksed, eriti teenistus- ja jahikoertele. Neil on väga oluline
hoida kontrolli all kogu elamispind, mille koer omaks võtab. Kui koer õpib uksi lahti tegema, siis tema jaoks neid nagu enam ei eksisteeri. Kõige parem on vahetada ukse käepidemed, mis ei lase tavalise vajutusega uksi avada.