Koerad

Küsimus: Kuidas kasvatada kutsikat, et ta ei oleks agressiivne ja ei kardaks teisi?28.02.2013

Tere!
Mul on 7-kuune väikest kavu segavereline koer. Praegu ta haugub iga väiksema heli peale. Öösiti ka. Kui meile tulevad külalised, siis ma kardan koera lahti lasta, sest ma ei tea, mida ta teha võib. Ma tahaksin Teie nõu. Kuidas kasvatada koera, et ta ei muutuks agressiivseks ja oleks sõbralik ka võõraste vastu?
Ette tänades.

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere! Püüdke suunata koera tähelepanu positiivsele tegevusele. Need on lihtsad ülesanded, mis tuleb väga hästi motiveerida maiusega või mänguga. Soovitan pöörduda professionaalse treeneri poole, kes näitab neid ülesandeid ja harjutusi. Igapäevased trennid 15-20 minutit, mis õpetab koera positiivsele tegevusele, väga hästi mõjub närvisüsteemi tugevdamiseks ja teeb teda kindlamaks ja juhtivamaks. Maha surumisega, pidurdamisega, ähvardusega ja karistusega võib seda probleemi veelgi süvendada.