Koerad

Küsimus: Kas taksil tagumistel käppadel viies varvas on normaalne?02.04.2013

Tere,
Millal on standard taks täiskasvus? Ja mis peaks olema tema normaalkaal?
Üks küsimus veel, kas taksil tagumistel käppadel viies varvas on normaalne? Ise pole sellist asja enne ühelgi koeral näinud, viiendad varbad on nagu rohkem jala küljest lahti.

Vastus: Astrid Lundava, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik, Eesti Kennelliit / juhatuse liige, www.kennelliit.ee, www.dogshow.ee

Tere

Enamus väiksematest tõugudest kasvavad oma kasvu täis 6-ndaks elukuuks. Päris täiskasvu koos arenenud lihastiku ja luustikuga saavutavad koerad 2-3 aasta vanusena.
Tõustandard annab standardtaksile kaaluks 9 kilo.
Taaskord tõustandard annab vastuse ka nn lisavarvaste kohta:
Tagakäpad: Neli tihedalt kooshoidvat, hästi kumerdunud varvast. Toetuvad täielikult tugevatele padjanditele.
Eestis on kaks organisatsiooni, kes taksidega tegelevad, ehk leiate infot rohkem nende veebilehtedelt:
http://www.taksid.ee/index.php/ee/
http://www.taksiklubi.ee/

Lugupidamisega

Astrid Lundava