Koerad

Küsimus: Koer haugub üksi kodus olles järjepidevalt22.04.2011

Tegemist äärmiselt sõbraliku retriiveriga. Üldjuhul väga sõnakuulelik, kuid üksi koju jäädes hakkab haukuma. Oleme muretsenud talle selleks ajaks tegevust (kummist mänguasjad, kuhu sisse pannakse krõbinaid, närimiskonte jm), kuid sellest on abi vaid korraks.

Üldjuhul on meil keegi kodus ning väga tihti teda üksi ei ole vaja jätta, kuid igale poole ei ole võimalik teda kaasa võtta. Kunagi oli periood, mil ta pidigi tööpäevadel üksi kodus olema ja siis ca aasta jooksul tema käitumine ei muutunud (et oleks harjunud vms).

Oleme mõelnud nn haukumisvastast kaelarihma, kuid kardan, et see võib talle haiget teha (annab mingi elektrilaengu, kui koer haukuma hakkab). Tundub tema suhtes kuidagi ülekohtune. Kas see on nii?
Kas on veel mingeid nippe, mida üritada?

Vastus: Astrid Lundava, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik, Eesti Kennelliit / juhatuse liige, www.kennelliit.ee, www.dogshow.ee

Tere,
Mina prooviksin küll kasutada haukumisvastast kaelarihma. Seal on erinevad tugevusastmed. Kui koer saab esimesest korrast aru, et see on ebameeldiv, lõpetab ta selle keelatud tegevuse. Kui aga rihmast abi ei ole või Te ei soovi seda kasutada, tuleks pöörduda koolitaja poole, kellel on vast rohkem nippe varuks.