Koerad

Küsimus: Kas kutsikatele on tagantjärgi võimalik saada tõutunnistus?22.04.2011

Tere,
Ostsin koera ja sain kaasa ainult koera EU passi ning koopiad ema ja isa tõutunnistustest. Kas mul on üldse võimalust saada koerale tõutunnistus, kui seda pidi tegema koera endine omanik, kes ei teadnud, et tuleb kohe kutsikad registreerida kui nad sünnivad.

Vastus: Astrid Lundava, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik, Eesti Kennelliit / juhatuse liige, www.kennelliit.ee, www.dogshow.ee

Tere,
Tõutunnistused vormistab Eesti Kennelliit ainult kasvatajale. Selleks peab kasvataja täitma blanketi kutsikate ning nende vanemate andmetega ja 6 kuu jooksul esitama selle EKL-i büroosse. Kui ta seda teinud ei ole, siis jäävad kutsikad tõutunnistuseta.