Koerad

Küsimus: Kuidas õpetada 4-kuust saksa lambakoera kutsikat võõraste peale haukuma?05.06.2013

Tere
Saime 4-kuuse saksa lambakoera kutsika. Hetkel on ta nii heake. Pole haugatamise märkigi. Kuna elame metsa sees ning oleks vaja koera, kes hauguks kuidagigi kui võõras aeda siseneb, siis kas on mõned üldlevinud nipid, mida saaksime kasutada?

Ette tänades,

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere! Saksa lambakoertel peab kaitseinstinkt olema kaasasündinud. Aga see areneb vanusega. 4-kuusel kutsikal veel ei pea olema välja arenenud aktiivne kaitseinstinkt. Muidugi võib juhtuda, et teil on üldse väga sõbralik koer. Aga sellest on veel väga vara rääkida. Kuskil 1-aastalt saate minna kaitsekooli. Siis saab selgeks, kas teie koer on kaitsekoer või ei.