Koerad

Küsimus: Kuidas sobiksid kokku yorkshire ja labrador?01.08.2013

Tere!
Meil on plaanis võtta varsti yorkshire terjer, aga meil on juba labradori retriiver, kes on aastane. Kas yorkshire hauguks siis kogu aeg jne? Kokku neid muidugi ei laseks, aga jah. Ja olen kuulnud, et puhas yorkshire on nõrgem, kui natuke segatud, kas see on tõsi?

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere! Kõik koerad on erinevad. Labradorid on erinevad ja yorkshire terjerid on erinevad. Mina olen näinud palju peresid, kus väga sõbralikult elavad koos suured ja väiksed koerad. Eriti labradorid on väga head kutsikate lapsehoidjad. Oluline on see, et vanema koera elu ei muutuks halvemaks peale uue koera ilmumist. Tuleb vanemale koerale näidata, et teie teda armastate, kõike anda talle esimesena, kallistada esimesena ja mitte provotseerida kadedust. Siis ma olen kindel, et kõik nende vahel läheb hästi.