Koerad

Küsimus: Mida peaksin tegema, kui yorkshire teeb häda tuppa, ise saab aru, et ei tohi, aga ikka teeb?03.10.2013

Tere,
Mul on kodus 8-kuune isane yorkshire. Ta on suhteliselt arg. Nii et kui väljas käime temaga, siis kardab igat krõbinat ja ka pimedust, väljas ta teeb oma häda väga harva. Toas on meil ka ajalehed pandud, et ta oma häda sinna teeks kuna väljas ta kardab suhteliselt palju, isegi tuult. Aga ka ajalehe peale teeb väga harva. Üldiselt teeb sinna kuhu juhtub, kakab ja pissib vaipadele ja põrandale. Mõnikord tuleme just väljast, seal ta midagi ei tee ja kui tuppa jõuame, siis kakab tuppa. Oleme keelanud mitu korda, ta saab aru kui keelame ja nii kui midagi on teinud valesse kohta, siis ta ise poeb juba diivani alla peitu. Saab aru, et valesti on teinud ja kardab pahandamist aga teeb ikka ja jälle uuesti. Mida ma peaksin tegema?
aitäh

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere! Mina arvan, et teie koer on väga hääletundlik. Selle tüübi koerad üldse ei taha olla väljas. Maailm on nende jaoks väga ohtlik. Nad tunnevad ennast hästi ainult kodus ja linnast väljaspool, kus on väga vaikne. Seetõttu on neil raske lõdvestada ennast väljas selleks, et pissida ja kakada. Aga siiski, teda tuleb õpetada oma häda tegema väljas. Esialgu võtke ära kõik ajalehed. Isane koer ei pissi ühe koha peal. Nad peavad märgistama territooriumi. Pikad jalutused temaga tuleb teha vara hommikul ja hilja õhtul, kui on väljas vaiksem. Päeval lühike ring pissimise jaoks. Edu teile.