Koerad

Küsimus: Kas 3,5 kuune taksi võib saab haiget, kui hüppab diivanilt alla?23.11.2013

Mul on pisike 3,5 kuune taksi kutsikas. Mure selles, et ta hüppab diivanilt hooga alla. Siit küsimus, kas ta järsku oma esijalgadele haiget ei tee? Tal esimesed jalad väiksed ja kõverad. Just liigeste juurest. Ükspäev natukene lonkaski, kas võib-olla just sellest hüppamisest.
Ette tänades

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere! Kutsikatel kuni 5 kuuni ei tohi mingil juhul lasta trepist alla käia aga hüppata diivanilt alla. See võib tekitada trauma eriti eesjalgadel ning seljal, mis taksidel on nõrk. Kui teie kutsikas juba õppis ronima diivani peale ja alla hüppama, tuleb teil panna põrandale diivani juurde padjad või midagi, mis teeb hüppamise vähem traumeerivaks.