Koerad

Küsimus: Kas 5-aastane maal elanud saksa lambakoera segu õuekoer võiks harjuda elama korteris?23.11.2013

Tere!
Selline probleem, et kuidas saaks õuekoer hakkama korteri eluga? läksime linna elama, aga koer jäi maale isaga. Koera tahaks kindlasti sealt ära tuua, sest isa ei suuda iseenda eestki hoolitseda. Koer on saksa lambakoera segu, 5-aastane. Kardame, et hakkab haukuma või ulguma, kuniks oleme koolis/tööl. Meie pere mitte ükski liige ei taha koera ära anda. Kas oleks mingigi võimalus, et koer harjuks korteri eluga? Samas ei ole ka selline koer kes lõhub asju.

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere! Mul endal on olnud elu jooksul 4 koera, kes tulid minu juurde Saksamaalt ja Soomest juba 5-7 aastasena. Nad kõik elasid ainult õues. Poole aasta jooksul tekkis mul mulje, nagu nad oleks elanud minuga korteris kogu elu. Alguses peab olema kindel jalutamisgraafik, oma mugav koht. Jalutus peab olema aktiivne. Koer peab iga päev kasvõi 10 minuti jooksul sooritama mingid koolituselemendid selleks, et tunda ennast vajalikuna. Enne kodust lahkumist visake talle krõbinaid. Kui koer ikka hakkab haukuma või ulguma, võtke minuga ühendust ja proovime veel midagi ette võtta.