Koerad

Küsimus: Kuidas võõrutada 4-kuulist kutsikat hommikul tuppa pissimast?09.12.2013

4-kuune kutsikas kipub hommiku vara tuppa pissima. Iga hommik kuskil 5.45 kuulen kui kutsikas läheb oma pesast esikusse pissile. Muidu endal äratus 6.45. Mis teha, kas pean hakkama ärkama temaga koos? Või lähen talle järele ja natuke riidlen ja siis õue minema?
Või kuidas oleks õigem käitumine?
Ette tänades

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere! 4-kuune kutsikas ei suuda veel füüsiliselt kannatada kogu öö. Paar kuud ja need probleemid kaovad ise ära. Muidugi, kui te jõuate ennetada pissimist tuppa ja iga kord viite kutsika õue kohe peale magamist, söömist ja aktiivse mängimist, tuleb see aeg kiiremini.