Koerad

Küsimus: Kuidas koolitada koera, et õues reageeriks ta minu kutsumisele?13.01.2014

Kuidas õpetada koerale käsklust "tule"? Kodus on see enam vähem. Trepikojas samuti. Õues saadab ta mind lihtsalt kuu peale selle käsklusega. Tegemist on 8-kuuse kutsikaga. Toon näite. Olen koeraga õues. Koer on hetkel käsust vaba kuid 10m rihma otsas. Vastu tuleb inimene. Mina hüüan Minni siia, aga tema tormab otsejoones teise inimese suunas ja hüppab tema peale üles.
Siit tuleb välja ka teine probleem. Kuidas teha nii, et teisi inimesi nähes ei hüppaks neile peale?
Ja kolmas. Kuidas teha nii, et koer püsiks ilma rihmata minu kõrval, isegi siis kui näeb teisi koeri, lapsi, linde või mida iganes.

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere! Soovitan teile minna koos oma koeraga koerte kooli. Interneti kaudu on võimatu koolitada koera sooritama nii raskeid elemente.