Koerad

Küsimus: Kuidas lahutada kahte suurt kaklevat koera?24.01.2014

Tere,
Minu 5-aastane bernhardiin on väga sõbralik ja muidu kuulekas, aga kui naabrite hundi-berha segu koer meie õuele tuli, läks kiskumiseks ja kutsest minu juurde tulla ei teinud ta väljagi. Küll aga ei lasknud ta naabri koera mitte sammugi minu poole. Kutsusin naabrid koerale järele ja siis alles läks tõsiseks kähmluseks. Minu koer elab õues ja mingeid piiranguid peale öise aedikuga piiratud kuudi tal ei ole. Naabri koer kannab kaelarihma, mis ei lase tal territooriumilt lahkuda, küll aga seekord see tal õnnestus. Naaber sai oma koerale rihma kuidagi kaela ja raske vaevaga said nad lahutatud. Tagajärjeks oli minu koeral katkihammustatud kõrv ja naabril puretud jalg.

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere. Mul on sellega palju kogemusi. Mingil juhul ei tohi võtta koeri kaelarihmast kinni. Kui koerad kaklevad, ei vaata nad, mida hammustavad. Koerad tuleb lahutada sabast või taga jalast kinni võttes, kui kohal on mõlemad peremehed. Kui kõrval on ainult üks peremees, tuleb oma koera võtta sabast või taga jalgadest kinni ja tassida lähema ukse või värava juurde ja jätta võõras koer ukse taha ja jätta ukse vahele selle koera kael, kes sel momendil haarab. Ja hoidke seda koera kinni, kuni tal haare muutub lõdvaks. Muidugi läheb, sest kaklusel koerad haaravad ja raputavad. Kui koeral lõpeb võimalus raputada, ta proovib uuendada haaret. Sel momendil tuleb see koer ukse taha lükata ja kiiresti uks kinni panna. Aga teie peate olema oma koera kõrval. Muidu, kui võõras koer kaotab võimaluse haarata oma vaenlast, võib ta haarata kinni ükskõik kes on ta läheduses. Võib aset leida ülesuunatud agressioon. Aga suvel võib lahutada veega. Talvel seda võimalust ei ole. Edu teile.