Koerad

Küsimus: Mida teha kui 2-aastane Yorkshire hakkab järsku igale poole pissima?19.02.2014

Mul on selline mure. Kuna mul on väike Yorki siis oleme teda väiksest peale koolitanud häda tegema kodus, vannitoas asuva spetsiaalse aluse peale. Nüüd, kus ta on kahe aastane, on ta viimased kaks kolm nädalat hakanud pissima igale poole! Number kahte teeb ta samas ikka õigesse kohta vannitoas. Olen teda ninaga pissi sisse toppinud, ignoreerinud ja isegi mingiks ajaks karistuseks vannituppa kinni pannud, kus on pissimiskoht ja ta ikka tõstab jalga kuhu iganes! Mida ma tegema peaksin?

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere! Teie koer kui tõstab jalga, ei pissi niisama. Ta on täiskasvanud isane koer ja ta peab märgistama oma territooriumi ja jätma sellega väga palju informatsiooni. Ta on loom oma iseloomuga ja vajadustega. Nii ta suhtleb kõikidega, kes tuleb või võib tema arvates tulla tema territooriumile. Soovitan väga hakata temaga väljas käima ja teha seal oma vajadused vähemalt 3 korda päevas. See on kõigi kodukoerte omanike kohustus. Ja omanikel 3 korda päevas jalutamine pikendab elu.