Koerad

Küsimus: Mida teha, kui 2-aastane inglise kokkerspanjel on pereliikmete vastu agressiivne?03.03.2014

Tere! Minu 2-aastane inglise kokkerspanjel on hakanud teiste pereliikmete vastu agressiivselt käituma, urisema, hammustama ja haukuma. Minu vastu pole ta kunagi agressiivsust üles näidanud. See käitumine algas pea kohe peale meie juurde saabumist. Kuidas sellisest käitumisest lahti saada?

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere! Koera agressiivsel käitumisel võib olla palju põhjuseid. Selle käitumise parandamiseks tuleb näha konkreetset koera ja esitada peremehele palju küsimusi selleks, et anda teile vastus, kuidas parandada koera agressiivset käitumist. Tavaliselt nõuab see palju tööd ja kannatust. Pöörduge käitumise spetsialisti poole. Muidu interneti kaudu antakse tihti soovitusi, mis võib teha probleemi veelgi sügavamaks.