Loomaarst

Küsimus: Kas peaksime muret tundma, kui äsja sündinud kassipojad värisevad ja "köhivad"?09.05.2014

Tere,
Selline mure, et osad meie hiljuti sündinud kiisupojad tükivad aeg-ajalt värisema ja kohati tõmblema. Ühel neist on ka komme nö köhida. (Toas on alati soe ja emakass tundub hoolitsemisega hästi hakkama saavat). Kas oskate öelda millest võib see tingitud olla ja kas peaksime muret tundma? Vabandan kui küsimus on rumal aga tunneme pisikeste pärast veidi muret kuna tegemist on esimese pesakonnaga keda kasvatame.
Parimat,

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kas see kassipoeg köhib niiöelda suvalistel aegadel või näiteks peale söömist? ( võimalus et ta imeb liiga ahnelt ja piim võib ärritada hingamisteid) Ka sünnituse käigus võivad looteveed sattuda hingamisteedesse. Kas sünnitus kulges normaalselt? Mingeid viivitusi või komplikatsioone polnud?
Köhimine on organismi refleks hingamisteede vabastamiseks millestki, mis seal ei peaks olema ja kindlasti võiks mõnepäevase kassipoja puhul lasta ta arstil üle vaadata ja kuulata