Loomaarst

Küsimus: Kassi ninal nahk maas19.05.2011

Kassi ninal on nahk maas ja punetab, mistõttu lakub oma nina kogu aeg. Võimalik, et kass oli kappi roninud ja sinna kinni jäänud ning välja püüdes kahjustas oma nina. Muidu on tubane kass, seega ükski teine loom talle viga pole teinud. Kas paranemist on kuidagi võimalik kiirendada või tuleb lihtsalt oodata?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Kui ninal on nahk maas ja punetab, on tõenäoliselt tegu ka põletikulise protsessiga. See, et kass seda kohta kogu aeg lakub, ei lase nahal taastuda. Paikset ravimit pole mõtet kasutada, sest kass lakub selle ära. Kinni ka ei seo. Ainuke mõistlik mõte paranemise kiirendamiseks tundub põletikuvastased tabletid või süstid, sest kass kannab lakkudes vigastatud nahale uusi baktereid juurdegi.