Loomaarst

Küsimus: Mis võib viga olla, kui kassil on kaelale tekkinud karvutu laik, mis vahepeal isegi veritses?19.06.2014

Tere,
Mure 9-kuuse kiisupreiliga. Kaelale tekkis mingi hetk karvutu laik, vahepeal oli lausa verine. Aga silmaga vaadates tundub, et läheb see laik aina suuremaks. Loomaarst vaatas üle, kirjutas alaycin aerosooli, selline sinine sprey. Aga paremaks pole ikka midagi läinud. Kassihaigust ei arvanud olevat, kuna toakass. Täitsa mure kohe, ei tea mida teha.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere
Kindlasti ei tohiks "kassihaigust" alahinnata ning võtta kindlasti külv spetsiaalsele söötmele (10 päevaga on vastus käes). Teile määratud rohi on antibakteriaalse toimega ning toimiks bakterite poolt tekitatud nahapõletike puhul.

Kas see laik sügeleb (kass ise kraabib seda kohta), kas ikkagi nahk punetab ning esineb leemetust, kas karvad sellel laigul on täiesti välja langenud või murdunud, ega kass ei ole mingit kodukeemiat ümber ajanud?
Palju küsimusi. Kui määratud ravim ei toimi, tuleb edasi uurida sest nahaprobleemid ongi sageli erinevate versioonide välistamine või kinnitamine.