Loomaarst

Küsimus: Kas tohin kiisule antibiootikumi anda kui kurk haige, nina kinni, silm mädane?19.06.2014

Mul kiisu on haige, tal on kurgumandel paistes ja nina suht kinni, silm on haige, silm on korpas ja mäda tuleb aegajalt. Kas antibiootikumi tohib anda?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Mädase põletikuga tuleb tegeleda kohe ja tõhusalt. Kõik korbad ja koorikud tuleb ihusooja füsioloogilise lahusega lahti leotada ning mädane nõre eemaldada, sest nende all ei toimu paranemist ja selline põletikuline nõre ärritab nahka ja levitab protsessi.
Tõenäoliselt ongi põletikuprotsess levinud silmast ninna ja neelu.
Kindlasti tuleb kassile määrata tõhus ja kompleksne ravi aga millega ja kui kaua otsustab loomaarst peale kassi kliinilist ülevaatust,kaalumist ning vestlust loomaomanikuga selles, mis kujul saab antud kassile ravimeid manustada