Loomaarst

Küsimus: Mida teha, kui küüliku küünte lõikamise ajal lõikasime ühte küünt liiga roosa joone äärest ning küün hakkas veritsema?19.06.2014

Tere,
ühesõnaga lõikaisin küülikul küüsi ja üht küünt lõikasin liiga roosa joone lähedalt. Mida teha, küün veritseb nii kõvasti, et terve käpp on verd täis. Mida ma tegema pean?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Verejooks tuleb kindlasti peatada. Kas teil kodus midagi sellist leidub, ei tea, aga kuni vere hüübimiseni saab marlitampooni vigastatud küüne vastas hoida. Kuna selline vigastus on ka reeglina valus, ei pruugi küülik muidugi paigal püsida. Üldiselt peaks kapillaarne verejooks peatuma üsna kiiresti. Pärastine oht peitub selles, et vigastatud koht võib saastuda allapanu või väljaheidetega ning tekib põletik.
Seda kohta tuleks mõne nädala jooksul jälgida ning kui tekivad põletikule iseloomulikud tunnused nagu punetus, paistetus, palavik, nõrevool, ebameeldiv lõhn tuleb arstile minna.
Üks võimalus on edaspidi küüsi lõigata kliinikus.