Loomaarst

Küsimus: Miks 4-aastane kodukass lakub kilet ja vakstut, kas see on kassile ka ohtlik?19.06.2014

Tere!
Mul selline mure, et 4-aastane kodukass lakub kilet ja vakstut? Millest see tingitud on ja kas see on kassile ohtlik. Anname toakassi kuivtoitu ja Gourmet konserve pooleks, vahest saab kassimuru ampsida ja karvapallipastat. Harjame regulaarselt ja kiisu pole pikakarvaline.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Ju on siis vakstul ja kilel juures selline lõhn, mis kiisule väga meeldib ja mokkamööda manustada oleks. Inimese nina ei tunne reeglina murdosagi sellest, mida kassi haistmismeel talle pakub.
Kile pind võib olla niiske ja kassidele üldiselt meeldib saada vedelikku igalt poolt mujalt kui oma joogikausist.
Võib-olla ka mingi sellele kassile omane käitumuslik "kiiks", aga kui kass ei laku neid kunstlikke materjale tundide kaupa ega neela nende tükke alla ei tohiks see tervisele ohtlik olla.