Loomaarst

Küsimus: Kas saame lisaks karvapallipasta andmisele veel midagi kiisu öökimise vastu teha?27.06.2014

Tere,
Kass öögib juba teist päeva, on loid ja ei söö. Välja tuleb läbipaistvat sülge pisikeste koguste kaupa. On tubane kass ja midagi kahtlast pole sisse söönud. Eile käisime loomaarstil, katsus kõhtu ja soovitas karvapalli pastat, mida ka sisse andsime.
Kas saame veel midagi teha, et looma paranemisele kaasa aidata?
Eile õhtul oli nagu juba olemine parem, täna jälle õnnetu...

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere
Oksendamine on organismi kaitsereaktsioon millegi ärritava, mürgise või ka seedesüsteemi jaoks sobimatu võõrkeha suhtes.
Kuigi kiisu õues ei käi, võib see olla mõni näksitud toataim, suuga püütud nõelav putukas, kiletükk või midagi mille peale ei oska tullagi.
Kindlasti soovitan uuesti loomakliinikusse pöörduda ning lasta suuõõs ning neelupiirkond üle kontrollida ning teha röntgenülesvõtted seedetraktist.