Loomaarst

Küsimus: Kuidas kassil kaklusega saadud kõrva tagust haava ravida?28.06.2014

Tere!
Minu kassil on kakluse tagajärjel kõrva taga veritsev haav, mis ei parane ja läheb aina hullemaks, oleme püüdnud haava puhastada antibakteriaalse vahendiga aga asjata, palun teie abi.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kaklushaavad ongi üldiselt raskesti paranevad (tekib bakteriaalne põletik, mis muutub tihti ka mädaseks) ning nõuavad kompleksset ravi - haava regulaarne puhastamine, antibiootikumikuur ning sageli nõuavad peapiirkonna haavad ka krae kasutamist, et kass ise käpaga paranevaid haavu ei kraabiks. Nii et kliinikusse.