Loomaarst

Küsimus: Kas peaks muretsema, jänesel on karvutu laik kõrva peal?10.07.2014

Tere,
Mure selline, et jänesel on tekkinud kõrva peale karvutu laik, nahk on sealt ilus puhas ja roosa, sai paar nädalat tagasi ka arsti juures käia vaktsineerimas. Ta sügab ka suhteliselt palju oma kõrva, mujalt nagu karv lahti ei ole. Kas peaks muretsema?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Kõrva võiks siiski arstile näidata. Jänestel esineb aegajalt kuulmekäigus parasiteerivat lesta. Õigeaegsel avastamisel on tõrje tõhus ning jänks ei kraabi endal nahka katki, mis omakorda soodustab põletiku teket.