Loomaarst

Küsimus: Kas on põhjust muretseda, kui koer pärast kastreerimist ei tõsta jalga ja munandid ei ole nähtaval?11.07.2014

Tere! Meil on isane labrador ja emane kuldne retriiver, kes praegu on aasta ja kaks kuud vanad. Isasele sai eelmise aasta lõpul tehtud keemiline kastreerimine. Praeguseks ta ei tõsta jalga ja munandid ei ole nähtaval. Kas on põhjust muretsemiseks?
Ette tänades

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Kui Teie koerale paigaldati nahaalune implantaat (toimeaine desloreliinatsetaat) testosteroonitaseme vähendamise eesmärgil, siis üks tunnus, et ravim toimib, on skrootumi ehk munandikoti mõõtmete kahanemine ning olenevalt koerast ei pruugi seda tõesti näha olla. Küll aga peaksid munandid palpeerimisel olema tunda. See, et koer ei tõsta jalga, võib olla seotud jällegi testosteroonitaseme langusega ehk et koeral pole vaja oma territooriumi märgistada. Muidugi võib alati pöörduda konsultatsiooniks ning ülevaatuseks implantaadi paigaldanud arsti poole.