Loomaarst

Küsimus: Miks meie kass tahab haiglaselt kohvi puru süüa?22.08.2014

Mis võib olla põhjuseks, et meie aastane kass tahab haiglaselt kohvi? Kui kohviaparaadist filter välja võtta, siis tuleb ta seda kohe lakkuma ja kui kohvi pulbrile ligi pääseb, siis sooviks kohe ka seda süüa. Kas see on mingi vitamiini puudus ja kui, siis milliseid vitamiine tuleks anda talle? :)

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Ma ei oskagi päris täpselt ütelda, miks teie kass kohvipuru tahab süüa. Võimalik, et selle lõhn meenutab talle midagi? Võib-olla on selle lakkumine puhtast uudishimust vallandanud temas näiteks nö õnnehormoonide eritumist ja ta on nüüd sõltlane ;)
Aga igal-juhul pole tal vaja kohvipuru manustada, sest mingeid vitamiine ta sealt ei saa ja korraliku kuivtoidu puhul ta neid ka ei vajaks. Kofeiin aga võib põhjustada tarbetut ülierutuvust.