Loomaarst

Küsimus: Mida ette võtta kui küüliku pojad jäävad jalust ära ja siis lihtsalt surevad?22.08.2014

Küüliku pojad jäävad jalust ära, tagumised jalad, ja siis lihtsalt surevad. Kolme ja nelja kuused. Eelmine aasta oli meil poegadega sama probleem. Muidu on rõõmsad ja siis lihtsalt maas ja surnud. Olen suht nõutu.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Kui söötmise ja pidamisega on kõik korras (sööt ja/või allapanu ei ole kopitanud, hallitanud, saastunud mingite kemikaalidega), siis soovitan viia surnud küülikupoja Veterinaarlaborisse lahkamisele, et selgitada täpne surma põhjus (mürgistus, viirus- või bakteriaalne nakkus).