Loomaarst

Küsimus: Kas see on normaalne, kui kass peale muru söömist oksendab mitu korda vahust lima?22.08.2014

Tere!
See, et kassid näksivad muru oksendama ajamiseks, on normaalne, aga mul selline küsimus, et kui kass peale muru söömist oksendab mitu korda ja vahust lima, kas see on normaalne? Kasvatasin spetsiaalse kassimuru, kuid märkasin, et on kerge hallitus mulla pinnal. Hallituse korjasin ära, aga kas see muru võib kassile ohtlik olla. Samas on meil remont vannitoas, kus kasutasime lateks vesivärvi. Kiisu on omaette toas maja teises nurgas, kus aken avatud ja uks kinni. Kas võib olla mürgitus? Peale oksendamist kass sööb ja ei paista õnnetu olevat.
Kas seda muru veel anda või on parem ära visata.
Ette tänades

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Kui kass on rõõmus, sööb ja pärast seda enam ei oksenda, siis tundub kõik korras olevat.
Kass närib teatud sorti heintaimi just okserefleksi esilekutsumiseks, et puhastada magu eelkõige sinna lakutud karvadest. Orase ja orasheina kokkupuude suu, neelu ja söögitoru limaskestaga on juba niivõrd ärritav, et eritub tavalisest rohkem lima ja ka sülge, ning kass neelab seda nii makku kui ka söömisliigutusi tehes piltlikult "lööb selle vahtu" nii et sealt siis ka see Teie poolt mainitud vahune lima.