Loomaarst

Küsimus: Kas see on normaalne, et 15-kuulisel koeral ei ole veel "jooksuaega"?03.10.2014

Tere!
Mul on noor, kohe 15-kuuseks saav algupärane hurdaline kodus, kellel pole ikka veel jooksuaeg alanud. Tema emal ja õel algas jooksuaeg täpselt 12 kuu vanuselt, teiste pesakonnaliikmete kohta kahjuks ei tea. Kas see on ikka normaalne või tasuks teda uurida? Kui teostada uuringuid, siis missuguseid?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

15 kuuselt peaks olema küll esimene jooksuaeg ära olnud.
On võimalik, et see kulges nii märkamatult ja lühiajaliselt, et keegi ei pannud tähelegi.
Võimalik on koerte reproduktsioonile spetsialiseerunud arsti juures teostada ultraheliuuring (eeskätt munasarjad), vaginaaltsütoloogia ning verest määrata suguhormoonide tase.